[vc_row][vc_column][vc_column_text]

KTO PYTA, NIE BŁĄDZI!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_accordion active_section=”1″ css=”.vc_custom_1588327566232{margin-top: 50px !important;margin-bottom: 100px !important;}”][vc_tta_section title=”Jak długi jest czas oczekiwania na przesyłkę?” tab_id=”1588327512181-7c39c183-cfc8″][vc_column_text css_animation=”fadeInDown”]Średni czas oczekiwania to 2-3 dni robocze.

Paczki trafiają, w większości przypadków, do punktu nadawczego tego samego dnia, w którym zostały opłacone.

W przypadku płatności przelewem tradycyjnym wysyłka nastąpi po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie firmowym. Możliwe jest przyspieszenie wysyłki poprzez przysłanie potwierdzenia płatności.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Czym jest faktura pro forma?” tab_id=”1588327511788-16067ff9-69e7″][vc_column_text css_animation=”fadeInDown”]Faktura pro forma to dokument, który nie jest dowodem księgowym, jest wystawiany kontrahentowi w celu informacji o szczegółach transakcji oraz ewentualnych płatności, ofertę zawarcia transakcji, wezwanie do zapłaty, propozycję lub zapowiedź wystawienia faktury.

Faktura pro forma stanowi wzór do wystawienia faktury właściwej danej transakcji. Ułatwia sprzedaż i poprawia relacje z kontrahentami, którzy mają pełną informację o produktach, towarach i ich cenie.

Zastosowanie w tytule „Faktura pro forma” to wszystkie elementy, które zawiera zwykła faktura VAT. Faktura pro forma pełni wyłącznie funkcję informacyjną, jest zapowiedzią lub wizualizacją przyszłej faktury, sygnałem że odbiorca wkrótce może otrzymać fakturę VAT. Dowodem księgowym jest faktura VAT i na podstawie faktur pro forma nie należy dokonywać zapisów w ewidencji księgowej. Faktury te można przechowywać jako kopie dla celów informacyjnych.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Czy wgranie nowego BIOS’u unieważni gwarancję?” tab_id=”1588327457863-23c81912-ce0b”][vc_column_text css_animation=”fadeInDown”]Dokonywanie wszelkich zmian w konstrukcji obrazu BIOS, wgranie innego czy też samodzielne dokonanie modyfikacji TURBO, bez konsultacji z naszym serwisem, skutkuje utratę gwarancji.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Czy istnieje możliwość płatności ratalnej?” tab_id=”1588327511243-ef4aa4b9-8ec4″][vc_column_text css_animation=”fadeInDown”]Tak, jak najbardziej istniej taka możliwość.

Nasz pośrednik płatności Tpay oferuje zakup na raty. Aby tego dokonać przy wyborze opcji płatności należy zaznaczyć opcję Tpay raty. Dalej zostaniemy przekierowani na stronę pośrednika płatności, który dalej nas poinstruuje jakie kroki należy wykonać.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Czy istnieje możliwość modyfikacji zawartości zestawu przed jego zamówieniem?” tab_id=”1588327511243-ef4aa4b9-8ec3″][vc_column_text css_animation=”fadeInDown”]Tak istnieje taka możliwość.
Aby to zrobić wciśnij przycisk „Zapytaj o produkt”, a następnie  wypełnij formularz. Zawrzyj tam informację jakich zmian chciałbyś dokonać.
Nasz zespół poinformuje cię czy dane zmiany są możliwe, czy posiadamy dany komponent na magazynie oraz ile wyniosła by cena zestawu.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Pamięci ECC a non-ECC” tab_id=”1632908188283-6e347042-646e”][vc_column_text css_animation=”fadeInDown”]ECC (Error correcting code) pomaga wykrywać i korygować jednobitowe błędy pamięci, które mogą powodować nagłe wyłączenia, uszkodzenie plików lub utratę danych.

Ważne jest, aby wiedzieć, że pamięci ECC i pamięci non-ECC nie można mieszać. Kiedy do pamięci ECC dołożymy pamięci non-ECC w najlepszym przypadku funkcja korekcji błędów zostanie wyłączona, w innym przypadku podczas uruchomienia systemu płyta może nie dać nam żadnego obrazu i pokazać kod B7, jest to kod błędu inicjalizacji pamięci RAM.

Możesz określić, czy twój system ma ECC, po prostu licząc liczbę czarnych chipów pamięci na każdym module. Moduły pamięci ECC mają liczbę chipów podzielną przez trzy lub pięć. Ten dodatkowy układ wykrywa, czy dane zostały poprawnie odczytane lub zapisane przez moduł pamięci. Jeśli dane nie zostały poprawnie zapisane, dodatkowy układ poprawi je w zależności od rodzaju błędu.[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Chciałbym wysłać zestaw na gwarancję, jak mam to zrobić?” tab_id=”1632910333595-6af71019-a25c”][vc_column_text css_animation=”fadeInDown”]Jeżeli napotkałeś jakiś problem w działaniu swojego zestawu, najpierw skontaktuj się z nami pisząc na adres kontakt@huanan.pl. Postaramy się udzielić wszelkich rad dotyczących napotkanego problemu. Nie zawsze konieczne jest wysłanie do nas zakupionego sprzętu.

W przypadku gdy zdalnie nie jesteśmy w stanie pomóc prosimy o wysyłkę paczki na adres firmy:
HUANAN POLSKA
ul. Okólna 67
91-526 Łódź

lub do paczkomatu:
LOD43N (Warszawska 142, Łódź 91-602)

Proszę pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu płyty w folię ESD, jak i paczki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Złe zabezpieczenie komponentów może skutkować utratą gwarancji.
Do paczki proszę załączyć podpisaną kartę gwarancyjną, opis problemu, dane kontaktowe i adres do wysyłki zwrotnej.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Moja płyta podczas uruchamiania zatrzymuje się na kodzie b7″ tab_id=”1633082394841-b09dc488-f597″][vc_column_text css_animation=”fadeInDown”]Kod b7 wskazuję na błąd inicjalizacji pamięci RAM. Wina za to może spoczywać na wadliwej kości RAM lub uszkodzonym kontrolerze pamięci operacyjnej znajdującym się w procesorze czy też skrzywionymi pinami w gnieździe procesora lub slotach RAM.

Do poprawnej diagnozy ,co jest dokładną przyczyną błędu, należy w pierwszej kolejności sprawdzić płytę z tylko jedną kością RAM, jeżeli posiadamy ich więcej należy uruchomić zestaw z każdą po kolek, sprawdzając czy kod zniknie. Jeżeli na którejś kości uda nam się przejść dalej, np do BIOS’u, to znaczy, że ta działa poprawnie a wszystkie pozostałe, na których wystąpił kod b7, są wadliwe.
Jednak jeżeli na każdej wystąpił błąd b7 następnym krokiem będzie sprawdzenie procesora. Należy go ostrożnie zdemontować a następnie sprawdzić czy nie jest zabrudzony od spodu oraz czy piny nie są powyginane. Jeżeli nie widzisz żadnych nieprawidłowości i nie masz możliwości sprawdzenia zestawu z innym procesorem czy pamięciami, wtedy przyślij do nas płytę, procesor i pamięci RAM, nawet jeżeli cały zestaw nie były zakupiony u nas. Sprawdzimy wszystko odpowiednimi testerami jak i z innymi komponentami.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Moja płyta podczas uruchamiania zatrzymuje się na kodzie d6″ tab_id=”1633511992370-bb91624f-2c3e”][vc_column_text css_animation=”fadeInDown”]Kod d6 i charakterystyczne pięć piknięć oznaczają, że nie wykryto żadnego sygnału wyjściowego z karty graficznej. Rzadko kiedy problem leży po stronie kabla HDMI, DisplayPort lub innego, który łączy nasz monitor z kartą graficzną. Częściej natomiast jest to problem z niewykryciem GPU. Przyczyną może być uszkodzona karta graficzna. Jednak gdy jesteśmy pewni, że nasza grafika jest sprawna lub sprawdziliśmy ją w innym komputerze, przyczyna problemu może być złe ustawień CSM w BIOS lub  maping, który BIOS wykonuje podczas pierwszego uruchomienia.

Najczęściej złe ustawienia CSM powodują problemy z kartami starszego typu, nie obsługujące trybu UEFI. BIOS, w którym ustawienie domyślne wyświetlanie obrazu w trybie UEFI spowoduje, że karty obsługujące tylko tryb LEGACY nie będą wyświetlać obrazu. Aby dokonać zmian w ustawieniach BIOS potrzebujemy karty, która obsługuje UEFI. Podczas startu naciskamy klawisz DELETE, który pozwoli nam wejść w ustawienia BIOS. Ustawienia CSM znajdują się w zakładce ADVANCED lub rzadziej w zakładce BOOT. Strzałkami nawigujemy do opcji Video i zmieniamy ją z UEFI na LEGACY. Teraz karta obsługująca tylko tryb LEGACY powinna działać bezproblemowo.

W przypadku gdy nasza karta obsługuje tryb UEFI nie przejmujemy się ustawieniami CSM ponieważ karty te obsłużą oba te tryby. Najczęstszą przyczyną problemu z tymi kartami jest zły mapping urządzeń. Sposobem, który naprawi ten problem, jest wymuszenie ponownego mappingu aby to zrobić należy odpiąć kabel zasilający i wyjąć baterię na 30-60 sekund. Po tym czasie wszystko podłączamy i uruchamiamy nasz komputer. Może on się parę razy zresetować ale tym proszę się nie przejmować. Po zrobieniu ponownego mapingu komputer powinien wyświetlać obraz prawidłowo.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Moja płyta nie posiada wyświetlacza jak mam stwierdzić co jest przyczyną problemu z niepoprawynm rozruchem?” tab_id=”1633512360908-d109db5a-7c05″][vc_column_text css_animation=”fadeInDown”]Nie wszystkie płyty posiadają wyświetlacz diagnostyczny, bez niego diagnoza jest utrudniona jednak nie niemożliwa.

Jeżeli po uruchomieniu mamy czarny i nie było żadnych piknięć prawdopodobnie jest to kod b7 czyli błąd inicjalizacji pamięci RAM.

Kiedy po uruchomieniu słyszymy pięć piknięć i nie mamy obrazu jest to kod d6 czyli niewykrycie karty graficznej.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Moja płyta po wczytaniu systemu nie pokazuje kodu AA a 73. Co to oznacza?” tab_id=”1633513808114-7c7b5bbf-37af”][vc_column_text css_animation=”fadeInDown”]W większości płyt poprawna inicjalizacja płyty kończy się na kodzie AA. Czasami jednak płyty domyślnie mają włączoną funkcję FASTBOOT, powoduje to, że płyta zamiast wyłączyć się przechodzi w tryb uśpienia. Sekwencja wychodzenia z tego trybu kończy się na kodzie 73.[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]